Elewacje drewniane – piękno drewna.

Drewniany domek w spokojnym miejscu, nowoczesne mieszkanie z drewnianym wykończeniem elewacji czy intrygujące połączenie drewna i kamienia w centrum miasta. Ściany zewnętrze budynku to jego wizytówka, element reprezentacyjny, który przyciąga wzrok – powinny być zatem zadbane i oryginalne.

Dotychczas na zewnętrznych ścianach wielu polskich domów królował tynk lub płytki elewacyjne, jednak wielu naszych rodaków coraz chętniej do wykończenia elewacji wykorzystuje drewniane deski. Drewniane elewacje będą idealnym rozwiązaniem zarówno do tradycyjnych, jak i do nowoczesnych domów. Piękne, naturalne drewno może być akcentem na przykład na froncie, jak i stanowić wykończenie wszystkich zewnętrznych ścian.

W sklepie Dębowy Młyn można znaleźć najlepsze materiały do wykończenia elewacji z drewna. W naszej ofercie są bowiem starannie wyselekcjonowane deski, które mają spełnić najwyższe oczekiwania klientów.

Jakie gatunki drewna posiadamy w naszym asortymencie? Są wśród nich drzewa egzotyczne, jak jasne i eleganckie Meranti, kolorystycznie ciepły Cedr Kanadyjski i Czerwony, a także nieco bardziej rodzimy, a przy tym ciemny Thermo Jesion, który swoje właściwości i barwę uzyskuje dzięki specjalistycznej obróbce termicznej. Zarówno Thermo Jesion, jak i drewno egzotyczne cechuje długowieczność i trwałość, dzięki temu elewacje drewniane są rozwiązaniem na całe lata.

Chcąc wykonać razem z nami elewację z drewna, możesz być pewien, że wybierzesz materiały najwyższej jakości. Niezależnie, czy chcesz ozdobić nim jedynie fragment murów, czy pokryć wszystkie ściany, czy marzy Ci się wykończenie przytulnego domku, czy może dodanie charakteru nowoczesnemu budynkowi – efekt będzie zachwycający

Elewacje drewniane spełniają się w tej roli znakomicie. Są eleganckie, wpisują się w modne połączenie nowoczesności z tradycyjnymi metodami budownictwa, a co więcej – to jedno z bardziej ekologicznych rozwiązań na rynku wykończeniowym. Wśród naszych produktów można znaleźć wysokogatunkowe drewno egzotyczne, takie jak Meranti, Cedr Kanadyjski i Czerwony czy Thermo Jesion. Od stonowanego, jasnego brązu, po głęboki kasztanowy kolor – takie deski dobrze prezentują się samodzielnie, choć perfekcyjnie współgrają też z kamieniem, szkłem, betonem, a nawet metalem.

Elewacje drewniane z naszej kolekcji, dla zachowania swojego wyglądu, wymagają jednak opieki i pielęgnacji. W tej roli sprawdzają się dodające trwałości impregnaty i lakiery, które wzbogacają kolor, uwypuklają charakterystyczną strukturę drewna, czy bejce, które są niezwykle istotne w ochronie przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią oraz promieniami UV.

Pomimo tych kilku ograniczeń drewniane elewacje wnoszą ze sobą swojskość, przytulność oraz przyjazną atmosferę. Mogą stać się ozdobą całej powierzchni ścian czy jedynie ich fragmentów, takich jak strych czy przestrzeń dookoła okiennic. Architekci coraz częściej proponują także niekonwencjonalne zestawienia, takie jak pionowe pasy z desek na kamiennym budynku – wszak wszystko zależy jedynie od pomysłu i preferencji.