tarasy drewnianetarasy kompozytowe
Kiedy wiosenną porą pierwsze promienie słońca zaglądają do ogrodu czy na balkon, chciałoby się po prostu odpocząć w zacisznym miejscu, spędzić ze znajomymi wspólny czas na świeżym powietrzu czy zwyczajnie poczytać ulubioną książkę.

Taras to wbrew pozorom jedna z ważniejszych przestrzeni w domu, która powinna być przyjazna, komfortowa, a także cechować się trwałością materiałów, gdyż miejsce to narażone jest szczególnie na wpływ warunków atmosferycznych. Aby stało się to możliwe oferujemy Państwu szereg możliwości wykonań wymarzonego tarasu, ze wszystkimi elementami do jego montażu jak deski, legary, wkręty montażowe czy lampy LED dla podkreślenia jego piękna.

Amatorom tradycyjnych rozwiązań z pewnością spodobają się klasyczne deski drewniane. Przy odpowiedniej pielęgnacji są bardzo trwałe a jednocześnie eleganckie i naturalne. Jasny brąz, soczysta wiśnia, głęboka czerwień, ciepłe złoto czy stonowany jesion? Wybór zależny jest jedynie od preferencji i oczekiwań odbiorców, bowiem nasze drewna to wyjątkowe, egzotyczne gatunki, które cechują się twardością i wysoką odpornością na wpływ warunków mechanicznych i atmosferycznych.

Nowością i alternatywą są tarasy kompozytowe, będące połączeniem mączki drzewnej i PCV (lub polietylenu). Dzięki takiemu zestawieniu stają się plastycznym tworzywem, z którego powstają trwałe deski o jednolitym kolorze, pozbawione sęków, spękań, chropowatej struktury. Cechuje je łatwość montażu oraz identyczny wygląd. Są trwałe i odporne na działanie pleśni, grzybów i butwienie.

Niezależnie od wyboru, podłogi tarasowe pozwolą cieszyć się własną i spokojną przestrzenią.