Elegancki taras z desek kompozytowych

Nowością i alternatywą są tarasy kompozytowe, będące połączeniem mączki drzewnej i PCV (lub polietylenu). Dzięki takiemu zestawieniu stają się plastycznym tworzywem, z którego powstają trwałe deski o jednolitym kolorze, pozbawione sęków, spękań, chropowatej struktury. Cechuje je łatwość montażu oraz identyczny wygląd. Są trwałe i odporne na działanie pleśni, grzybów i butwienie.

Chcąc zaaranżować przestrzeń rekreacyjną we własnym ogrodzie lub też elegancki podest przy swojej kawiarni czy restauracji, często stajemy przed dylematem – jaki materiał wybrać na stworzenie tarasu. Współcześnie doskonałe możliwości daje kompozyt, który jest mieszaniną włókien i pyłu drewnianego z tworzywem sztucznym. W efekcie otrzymuje się eleganckie deski, które cechują się nie tylko pięknym wyglądem, ale także i wieloma innymi zaletami.

Dębowy Młyn oferuje Państwu wysokiej jakości deski na tarasy kompozytowe. Są to elementy wykonane przez najlepszych producentów, takich jak DLH czy Silvadec, którzy są znani i szanowani na całym świecie. Ich renoma jest gwarancją najwyższej jakości.

Dlaczego warto zdecydować się na taras kompozytowy? Przede wszystkim dlatego, że swoją estetyką i elegancją nie odbiega od naturalnego drewna, a jest przy tym o wiele tańszy, nie rzadko też wytrzymalszy – bez problemu daje odpór zarówno grzybom, jak i kornikom oraz oddziaływaniu wilgoci czy promieni UV. Tarasy z kompozytu nie wymagają też tak skrupulatnej konserwacji i pielęgnacji, jak na przykład te wykonane z rodzimych drzew.

Tarasy kompozytowe są doskonałym sposobem na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni do wypoczynku w domu, jak i do zaaranżowania ogródka przy lokalu gastronomicznym. Kompozyt, dzięki swojemu wyglądowi, przystępnej cenie, a także odporności zyskuje coraz szersze grono zwolenników.