Elewacje drewniane Poznań

Drewno znów staje się popularnym materiałem w budownictwie. Wykorzystywane jest jednak nie tylko w wystroju wnętrz, ale również do nadania wyjątkowego wyglądu zewnętrznym ścianom budynku. Współczesny design charakteryzuje się łączeniem różnego rodzaju materiałów i faktur, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie drewnianych desek na elewacji swojego domu. Drewniana elewacja zapewnia oryginalne i atrakcyjne wykończenie, które świetnie sprawdzi się zarówno w scenerii podmiejskiej, jak i w centrum miasta.

Elewacje drewniane – piękno drewna

Obowiązująca przez wiele lat moda na jednolite wykończenie elewacji powoli zaczyna się zmieniać i coraz częściej używamy elementów z drewna. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które może być wykorzystywane nie tylko w budynkach tradycyjnych, ale również w tych bardziej nowoczesnych. Warto przy tym pamiętać, że nie cała elewacja musi być drewniana – nawet wykorzystanie mniejszych drewnianych akcentów sprawi, że dom zyska wyjątkowy charakter. Istnieje wiele sposobów, które pozwalają dodać drewno do swojego projektu, by cieszyć się jego pięknem na co dzień.

Dębowy Młyn to gwarancja najwyższej jakości, ale też różnorodność produktów znajdujących się w naszej ofercie. Jest to istotne, ponieważ każdy rodzaj drewna ma swoje właściwości, dlatego inny efekt można osiągnąć wykorzystując świerk, a zupełnie inaczej będą wyglądały deski cedrowe. W naszym asortymencie znajduje się bardzo ceniony wśród klientów Thermo Jesion, który dzięki specjalistycznej obróbce termicznej uzyskuje wyjątkową barwę, ale też drewno egzotyczne jak np. jasne i eleganckie Meranti czy Cedr Kanadyjski i Czerwony, które występują w cieplejszej kolorystyce.

Dbaj o trwałość elewacji

Elewacje drewniane z naszej kolekcji, dla zachowania swojego atrakcyjnego wyglądu, wymagają regularnej opieki i pielęgnacji. W tym celu można wykorzystać impregnaty i lakiery, które wzbogacą kolor i strukturę drewna, ale też bejce, które chronią drewno przed wpływem warunków atmosferycznych jak wilgoć czy promieniowanie UV. Dzięki podjęciu odpowiednich kroków elewacje drewniane zachowają swoją trwałość na długi czas bez ryzyka uszkodzeń i konieczności napraw.

Poznań – elewacje drewniane najwyższej jakości

W ofercie salonu Dębowy Młyn znajduje się asortyment starannie dobrany pod kątem wytrzymałości i właściwości desek. Pozwala nam to zapewnić najwyższą jakość oferowanych materiałów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i sprawią, że Twoja elewacja zyska nowy, niepowtarzalny styl. Wszystkie deski, jakie oferujemy cechują się trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia i warunki atmosferyczne, dzięki czemu elewacje drewniane są rozwiązaniem na długie lata.

Atrakcyjny design, jakość wykonania i łatwość montażu – właśnie to otrzymujesz decydując się na zakup elewacji w salonie Dębowy Młyn. Jednak drewniane elementy to nie tylko elegancja, świetnie wpisują się też w najnowsze trendy związane z ekologią i wykorzystywaniem naturalnych materiałów. Dzięki różnorodnym opcjom kolorystycznym – od jasnego brązu po głęboki kasztan – idealnie dopasują się do potrzeb budynku tradycyjnego, jak i nowoczesnego. W dodatku świetnie będą prezentować się samodzielnie, ale też w połączeniu z kamieniem, szkłem, betonem czy metalem.

Niezależnie od tego, czy drewniane deski chcesz wykorzystać na całej elewacji budynku, czy planujesz wykorzystać je tylko jako dekoracyjne akcenty w wybranych miejscach – wybierając produkty z naszej oferty możesz być pewien, że wybierasz najlepsze rozwiązania.