Elewacje drewniane Poznań

Naturalne drewno znów staje się popularnym materiałem w budownictwie. Wykorzystywane jest zarówno w postaci elementów wystroju wnętrz, jak i w celu nadania wyjątkowego wyglądu zewnętrznym ścianom budynku. Współczesny design chętnie łączy różne materiały i faktury, dlatego coraz więcej osób decyduje się na drewniane wstawki na elewacji. Elewacja drewniana zapewnia oryginalne i atrakcyjne wykończenie, które sprawdzi się równie dobrze w scenerii podmiejskiej i w centrum miasta.

Elewacje drewniane – naturalne piękno drewna

Po latach mody na jednolite elewacje projektanci i właściciele domów coraz częściej szukają czegoś, co ozdobi zewnętrzne ściany i wyróżni budynek. Właśnie dlatego elewacje z dodatkiem drewna cieszą się rosnącym zainteresowaniem już od kilka lat. Przyczynia się do tego również fakt, że jego to rozwiązanie bardzo uniwersalne i elastyczne. Świetnie pasuje do budynków tradycyjnych i tych nowoczesnych. Różnorodność dostępnych na rynku desek (m.in. drewno świerkowe, meranti, jesion, cedr kanadyjski) pozwala na tworzenie dowolnych połączeń kolorystycznych i dopasowanie do każdego stylu.

W dodatku elewacja nie musi być wykonana z drewna w całości — nawet wykorzystanie mniejszych drewnianych akcentów sprawi, że dom zyska wyjątkowy charakter. Możemy dodać deski elewacyjne, by podkreślić drzwi lub pojedyncze okna, stworzyć pas z drewna dookoła budynku, pokryć nim jedną ścianę, czy wyróżnić garaż lub taras, który zyska dzięki temu bardziej przytulny klimat. Istnieje wiele sposobów, które pozwalają dodać drewno do swojego projektu elewacji, by cieszyć się jego pięknem na co dzień. Możliwości w tym zakresie są praktycznie nieograniczone.

Drewniana elewacja domu — po jakie drewno warto sięgać?

Każdy gatunek drewna ma swoje właściwości, dlatego inny efekt można osiągnąć, wykorzystując świerk, a zupełnie inaczej będą prezentowały się deski cedrowe. Warto jednak pamiętać, że wygląd deski to tylko jeden z elementów, które zasługują na uwagę. Równie ważna jest ich trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, szkodniki i warunki pogodowe. Tutaj również pojawiają się spore różnice, np. świerk skandynawski jest o wiele wytrzymalszy niż świerk rodzimy.

Do najchętniej wybieranych należą gatunki drewna egzotycznego (np. meranti) cenione za wytrzymałość i niespotykaną wśród krajowych gatunków kolorystykę, ale też drewno poddane specjalnym procesom termicznym, dzięki którym staje się trwalsze i lepiej znosi zmienny charakter polskiej pogody.

Jak dbać o deski elewacyjne?

Elewacje drewniane dla zachowania swojego atrakcyjnego wyglądu wymagają regularnej opieki i pielęgnacji. W tym celu można wykorzystać impregnaty i lakiery, które wzbogacą kolor i strukturę drewna, ale też bejce chroniące drewno przed wpływem warunków atmosferycznych jak wilgoć czy promieniowanie UV. Odpowiednia impregnacja drewna to podstawa, jeśli chcemy, by nasza drewniana elewacja zachowała swoją trwałość i piękny wygląd na długi czas bez utraty koloru, ryzyka uszkodzeń i konieczności napraw.

Dla osiągnięcia najlepszych efektów do czyszczenia, malowania i impregnowania desek elewacyjnych najlepiej wykorzystywać tylko wysokiej jakości produkty przeznaczone do drewna i użytku zewnętrznego.

Wysokiej jakości drewniane elewacje – Poznań

Dębowy Młyn to gwarancja najwyższej jakości, ale też różnorodność produktów znajdujących się w naszej ofercie. Mamy zarówno bardzo ceniony wśród klientów thermo jesion, który dzięki specjalistycznej obróbce termicznej uzyskuje wyjątkową barwę, ale też drewno egzotyczne jak np. jasne i eleganckie meranti czy cedr kanadyjski i czerwony, które występują w cieplejszej kolorystyce.

Niezależnie od tego, czy drewniane deski chcesz wykorzystać na całej elewacji budynku, czy bardziej przemawia do ciebie elewacja z dodatkiem drewna — wybierając produkty z naszego asortymentu, zyskujesz pewność, że wybierasz najlepsze rozwiązania!

Wyjątkowy styl i trwałość

W salonie Dębowy Młyn oferujemy tylko starannie dobrane materiały, które są trwałe, piękne, precyzyjnie wykonane i posiadają świetne właściwości. Dzięki temu zapewniamy najwyższą jakość, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Z naszymi deskami Twoja elewacja zyska nowy, niepowtarzalny styl, który utrzyma się na lata, ponieważ wszystkie cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia i warunki atmosferyczne.

Duży wybór desek elewacyjnych

Atrakcyjny design, jakość i łatwość montażu — właśnie to otrzymujesz, decydując się na drewniane elewacje z salonu Dębowy Młyn. Jednak drewniane elementy to nie tylko elegancja, świetnie wpisują się też w najnowsze trendy związane z ekologią i wykorzystywaniem naturalnych materiałów. Dzięki różnorodnym opcjom kolorystycznym — od jasnego brązu po głęboki kasztan — idealnie dopasują się do potrzeb każdego projektu, tworząc jedyne w swoim rodzaju elewacje. W dodatku świetnie będą prezentować się nie tylko samodzielnie, ale też w połączeniu z kamieniem, szkłem, betonem czy metalem.