Drewniany domek w spokojnym miejscu, nowoczesne mieszkanie z drewnianym wykończeniem elewacji czy intrygujące połączenie drewna i kamienia w centrum miasta. Ściany zewnętrze budynku to jego wizytówka, element reprezentacyjny, który przyciąga wzrok – powinny być zatem zadbane i oryginalne.

Elewacje drewniane spełniają się w tej roli znakomicie. Są eleganckie, wpisują się w modne połączenie nowoczesności z tradycyjnymi metodami budownictwa, a co więcej – to jedno z bardziej ekologicznych rozwiązań na rynku wykończeniowym. Wśród naszych produktów można znaleźć wysokogatunkowe drewno egzotyczne, takie jak Meranti, Cedr Kanadyjski i Czerwony czy Thermo Jesion. Od stonowanego, jasnego brązu, po głęboki kasztanowy kolor – takie deski dobrze prezentują się samodzielnie, choć perfekcyjnie współgrają też z kamieniem, szkłem, betonem, a nawet metalem.

Elewacje drewniane z naszej kolekcji, dla zachowania swojego wyglądu, wymagają jednak opieki i pielęgnacji. W tej roli sprawdzają się dodające trwałości impregnaty i lakiery, które wzbogacają kolor, uwypuklają charakterystyczną strukturę drewna, czy bejce, które są niezwykle istotne w ochronie przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią oraz promieniami UV.

Pomimo tych kilku ograniczeń drewniane elewacje wnoszą ze sobą swojskość, przytulność oraz przyjazną atmosferę. Mogą stać się ozdobą całej powierzchni ścian czy jedynie ich fragmentów, takich jak strych czy przestrzeń dookoła okiennic. Architekci coraz częściej proponują także niekonwencjonalne zestawienia, takie jak pionowe pasy z desek na kamiennym budynku – wszak wszystko zależy jedynie od pomysłu i preferencji.