Podłogi egzotyczne do domów i biur

Naturalne elementy wykończenia domu zawsze zbliżają nas do świata przyrody. Drewno ma nie tylko znakomite zdolności higroskopijne, ale przede wszystkim buduje ciepłą i przyjazną atmosferę, która kojarzy się z tym, co nam najbliższe – prawdziwą naturą. Dzisiaj jednak można sięgnąć dużo dalej. Choć oczywiście dęby czy jesiony są bardzo pożądane, to obecnie coraz więcej osób pragnie zaprosić do swoich domów lub firmowych wnętrz element egzotyki.

Drewno egzotyczne nie tylko świadczy o nietuzinkowym guście osoby, która się na niego decyduje, ale przede wszystkim przywodzi na myśl odległe krainy, które kuszą swoją kulturą i tym, co dla wielu z nas jest nieznane. To, co jednak jest najbardziej pożądane w deskach z drewna egzotycznego, to ich wyjątkowe piękno.

Egzotyka do każdego wnętrza

Wzorzysty palisander czy orzech amerykański na podłodze będzie doskonałym elementem wykończenia każdego biura, czy domowego gabinetu. Natomiast Wenge, Tauari Jatoba będą się pięknie prezentowały we wnętrzach sypialni. Bambus zaś idealnie wpasuje się do tych mieszkań, które swoim stylem odpowiadają orientalnym nurtom.

Podłogi wykonane z drewna egzotycznego wpiszą się idealnie zarówno do bardziej klasycznych wnętrz, jak i do nowoczesnych pomieszczeń. Będą stanowiły piękną kompozycję zarówno z aranżacją, w której dominują liczne detale, jak i ze ściśle minimalistycznym wystrojem.

Dlaczego jeszcze warto wybrać drewno egzotyczne? Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy kochają luksusy. Podłoga wykonana z tego rodzaju drzewa nie tylko podkreśli charakter domu, ale znacznie też podniesie prestiż jego domowników. Jest to też świetny sposób na wykończenie gabinetu – elegancja i piękno będą zachęcały każdego do przekroczenia progu kancelarii czy innego pomieszczenia biurowego.

Co ważne dla nas, jak i zapewne dla wielu klientów – deski z drewna egzotycznego sprowadzamy od sprawdzonych producentów, którzy pozyskują surowiec tylko i wyłącznie ze źródeł, gwarantujących odpowiedzialne gospodarowanie zasobami.