Tarasy drewniane

Amatorom tradycyjnych rozwiązań z pewnością spodobają się klasyczne deski drewniane. Przy odpowiedniej pielęgnacji są bardzo trwałe a jednocześnie eleganckie i naturalne. Jasny brąz, soczysta wiśnia, głęboka czerwień, ciepłe złoto czy stonowany jesion? Wybór zależny jest jedynie od preferencji i oczekiwań odbiorców, bowiem nasze drewna to wyjątkowe, egzotyczne gatunki, które cechują się twardością i wysoką odpornością na wpływ warunków mechanicznych i atmosferycznych.

Naturalne drewno jest jednym z tych materiałów, które przeżywa w ostatnim czasie swój renesans. Już teraz wykonuje się z niego nie tylko meble, ale także parkiety i inne elementy wykończenia. Coraz szerzej używa się też drewna do wykonania tarasów.

tarasy drewniane

Tworząc taras z drewna, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na to, z jakiego drewna chcemy skorzystać. W sklepie Dębowy Młyn znajdziecie Państwo wybór najwytrzymalszych, a przy tym niezwykle pięknych i eleganckich desek z drzew egzotycznych. Dlaczego dobrze jest wybrać akurat to drewno?

Tarasy drewniane, do których budowy wykorzystano gatunki drzew, takie jak Bangkirai, Mukulungu czy Kempas cechują się niebagatelnym pięknem. Ponadto drewno egzotyczne to też pewność co do trwałości tarasu – deski z wybranych drzew z Amazonii, Dalekiego Wschodu czy Czarnego Lądu są odporne na zarysowania, jak i oddziaływanie grzybów, insektów czy zjawisk atmosferycznych. Jedyne, co warto robić, by uniknąć wypłowienia koloru, to stosować co jakiś czas olejowanie.

Jeśli planujecie Państwo stworzyć drewniany taras, a nie wiecie, które drewno byłoby najlepsze dla Was, to zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Zawsze służymy profesjonalną radą i obszerną informacją dotyczącą sprzedawanych przez nas produktów. Wierzymy, że z naszą pomocą Państwa drewniane tarasy będą nie tylko piękne, ale przede wszystkim staną się miejscem, w którym znajdziecie chwilę wytchnienia od codzienności.