podłoga vintage

Podłogi w stylu vintage – nowa kolekcja na debowymlyn.pl

wpis w: Artykuły | 0

W ostatnich latach zauważyć można wyraźny wzrost zainteresowania wnętrzami w stylu vintage. Jednym z nieodzownych elementów takich aranżacji jest drewniana podłoga. Jako ponadczasowy element wystroju drewno staje się nie tylko dekoracją, ale podstawą wyjątkowego charakteru całego pomieszczenia. Duże zainteresowanie klientów sprawia, że na rynku coraz częściej pojawiają się modele lub nawet całe linie produktów stworzone z myślą o miłośnikach designu z dawnych lat. Pasujące do stylu vintage podłogi znajdują się także w kolekcji salonu Dębowy Młyn.

Czym charakteryzuje się styl vintage w wystroju wnętrz?

Styl vintage w wystroju wnętrz to sięganie po klasyczny design i to, co dla wcześniejszych pokoleń często było codziennością. Co ciekawe, inspirowanie się przeszłością nie jest tu ograniczone do konkretnych lat — sprawia to, że samo określenie “styl vintage” jest bardzo obszerne i może opisywać zarówno projekty nawiązujące do końca XIX wieku, jak i do lat 20. czy 50. XX wieku.

Moda ta nie polega jednak na rekonstruowaniu historii, a raczej na wplataniu jej estetyki we współczesny komfort i funkcjonalność. Znajdziemy tu więc zarówno oryginalne elementy, które przetrwały w dobrym stanie lub zostały odnowione, jak i produkty nowe, ale zaprojektowane tak, by oferować nowoczesne rozwiązania w stylu vintage. Podłogi drewniane znajdziemy w tej drugiej kategorii.

Podłoga vintage – czyli jaka?

Styl vintage stawia na jakość i trwałość, ale też na to, co unikalne i wyjątkowe. Wszystkie te wymagania spełnia podłoga drewniana. Naturalne cechy drewna, jak wyraźne usłojenie i sęki, które w niektórych nowoczesnych stylach mogą być niepożądane, tutaj postrzegane są jako coś, co wyróżnia podłogę i nadaje jej wyjątkowości. Ponieważ w takich wnętrzach istotna jest historia, popularne są deski postarzane. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie podłogi nowoczesnej pod względem parametrów i wytrzymałości, ale wyglądającej na starą.

Jaka podłoga drewniana do wnętrza w stylu vintage?

Jeśli chodzi o wybór podłogi do stylu vintage, dużo zależy od tego, do jakiej epoki ma nawiązywać aranżowana przestrzeń i jaki efekt chcemy uzyskać.

Jedną z naszych propozycji są deski z kolekcji firmy Chapel Parket. To wysokiej jakości drewno postarzane tak, by już na pierwszy rzut oka wywoływać skojarzenia z odległymi epokami. Świetnie sprawdzi się np. we wnętrzach w stylu cottage utrzymanych w klimacie vintage, ale ciekawe efekty dają też połączenia z bardziej nowoczesnymi dodatkami.

podłoga Chapel Minister - realizacja

Fani naturalnego wyglądu drewna z pewnością docenią również piękne podłogi firmy Walczak. Wyraźne usłojenie sprawia, że każda deska jest w pełni unikatowa, a dzięki dostępności wielu kolorów można dobrać je do różnych projektów.

Do wnętrz nawiązujących do klasycznej estetyki polecamy również mozaiki oraz jodełki. W ofercie mamy zarówno deski niezwykle subtelne, które idealnie zgrają się z resztą wystroju, jak i te bardziej wyraziste, które przyciągną uwagę i całkowicie zmienią charakter pomieszczenia.

Wybierz piękne i jakościowe podłogi w salonie Dębowy Młyn

Podłogi z salonu Dębowy Młyn to gwarancja najwyższej jakości. Na każdym etapie dbamy o to, by do naszego asortymentu trafiały tylko wartościowe produkty, które łączą w sobie trwałość i ponadczasową estetykę. Dzięki temu możemy zaoferować deski podłogowe z drewna, które staną się piękną ozdobą domu czy biura na wiele lat.