Deska kompozytowa – solidny materiał na taras

Deska kompozytowa – solidny materiał na taras

wpis w: Artykuły | 0

Taras czy altana ogrodowa to świetne uzupełnienie przydomowego ogrodu, które zapewni komfortowy kąt do relaksu w wolnych chwilach oraz organizowania spotkań ze znajomymi na świeżym powietrzu. Uzupełniony meblami ogrodowymi i zadaszeniem pozwoli cieszyć się pełnym komfortem niezależnie od pogody. Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w tego rodzaju projektach jest naturalne drewno — jego popularność wynika nie tylko z dostępności i wszechstronności, ale też pięknego wyglądu. Niestety jest bardzo podatne na uszkodzenia wynikające z działania warunków atmosferycznych, a utrzymanie go w dobrym stanie wymaga regularnej pielęgnacji. Nie powinno więc zaskakiwać, że coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się bardziej funkcjonalne i wytrzymałe alternatywy, takie jak wysokiej jakości deski kompozytowe.

Czym jest deska kompozytowa?

Deski kompozytowe wykonane są z mieszanki naturalnej mączki drzewnej i tworzyw sztucznych, z dodatkiem substancji barwiących, zabezpieczających i utrwalających materiał kompozytowy. W przeciwieństwie do litego drewna kompozyt zabezpieczony jest z zastosowaniem nowoczesnych materiałów, dzięki czemu jest bardzo trwały i odporny na działanie czynników biologicznych i wilgoci, a w zależności od klasy desek również na uszkodzenia mechaniczne i działanie promieni słonecznych.

Tarasowe deski kompozytowe – dlaczego warto?

  • Wytrzymałość: Skład materiału sprawia, że świetnie radzi sobie nawet w zmiennych warunkach pogodowych — równie dobrze poradzi sobie w czasie upału, jak i mrozu. Również uszkodzenia charakterystyczne dla naturalnego drewna wynikające na przykład z działania pleśni, grzybów czy wilgoci nie będą problemem dla deski kompozytowej.
  • Wszechstronność i atrakcyjny wygląd: Deski tarasowe z kompozytu dostępne są w różnych wariantach wykończenia i kolorystyki, co w połączeniu z trwałością i odpornością na różnorodne warunki sprawia, że materiały kompozytowe sprawdzą się w każdym projekcie.
  • Funkcjonalność: Poza standardowymi deskami na rynku dostępne są też modele ryflowane, które ułatwiają odprowadzanie wody z ich powierzchni, dzięki czemu nawet w czasie deszczu taras kompozytowy zachowuje świetną przyczepność i nie powstają kałuże ani odkształcenia.
  • Trwałość: W przeciwieństwie do deski z naturalnego drewna, deska tarasowa kompozytowa nie wymaga specjalnej pielęgnacji i zabezpieczeń dla zapewnienia jej pięknego wyglądu i uniknięcia uszkodzeń.
  • Łatwość montażu: Deski tarasowe kompozytowe są fabrycznie przygotowane do montażu, dzięki czemu cały proces przebiega sprawnie i poradzi sobie z nim nawet ktoś bez większego doświadczenia. Wystarczy stosować się do załączonej w opakowaniu instrukcji.

Deski kompozytowe na taras to inwestycja w jakość, która przetrwa wiele lat!

Wysokiej jakości taras kompozytowy może okazać się większą inwestycją niż projekt wykorzystujący drewno, jednak patrząc na ponoszone koszty długofalowo łatwo zauważyć jej opłacalność. Tarasy kompozytowe są trwalsze, co oznacza brak kosztów związanych z przebudową, naprawami i wymianą uszkodzonych desek przez długi czas. Wybór desek kompozytowych pozwala też uniknąć dodatkowych kosztów powiązanych z zakupem środków zabezpieczających i pielęgnacyjnych, które będą niezbędne dla podłoża z drewna — dodatkową zaletą jest tu bez wątpienia oszczędność czasu i brak zmartwień wynikających ze zmiennej pogody.

Deski kompozytowe na taras to bez wątpienia piękna i wartościowa opcja, która pozwoli na wprowadzenie do swojego ogrodu komfortu i wyjątkowego stylu. Wszystkich zainteresowanych tym rozwiązaniem i chcących poznać dostępne warianty zachęcamy do zapoznania się z ofertą salonu Dębowy Młyn w Lesznie — oferujemy profesjonalne wsparcie w wyborze oraz szeroki wybór desek od sprawdzonych dostawców!