drewniana podłoga do kuchni

Drewniana podłoga do kuchni – jak wybrać?

wpis w: Artykuły | 0

Pomimo dostępności innych materiałów – paneli podłogowych, płytek ceramicznych, serca naszych klientów są najbardziej przychylne drewnu. Znamy to uczucie, z którym borykają się nasi klienci, szukający idealnej podłogi do swojego domu. Nie zawsze są pewni, czy to na pewno będzie najlepszy materiał. Co prawda drewniana podłoga jest tak uniwersalna i pożądana przez większość konsumentów, ciężko z tym dyskutować, ale czy przetrwa próbę czasu. Czy drewniana podłoga w kuchni to dobry pomysł? Jakie zalety ma lite drewno? Jakich błędów nie popełniać, przy wyborze drewna w kuchni? Ten artykuł pomoże ci znaleźć odpowiedzi.

Czy drewno na pewno sprawdzi się w kuchni?

A może jednak panele podłogowe do kuchni? Albo płytki ceramiczne? Surowce mają te swoje zalety, ale jeżeli twoją główną obawą jest to, że podłoga drewniana się zniszczy, nie jest ona uzasadniona. Oczywiście kuchnia to miejsce, gdzie podłoga brudzi się najbardziej. Zawsze coś spadnie z kuchennego stołu, coś się może wylać. Niemniej, to jeszcze nie oznacza, że trzeba zrezygnować z drewna zupełnie. Wystarczy wybrać odpowiedni, odporny na zniszczenia gatunek drewna. Panele do kuchni są najtańszą opcją, ale nie starczą na lata. Szczególnie w kuchni są one materiałem najbardziej podatnym na zniszczenia i nie da się ich ekologicznie zutylizować. Z kolei płytki ceramiczne, pozbawiają kuchnie ciepłego charakteru i są nieprzyjemnie chłodne w dotyku.

Zakup drewnianej podłogi może się zwrócić

Zadbana drewniana podłoga zwiększa jego wartość, jest więc inwestycją, która może się zwrócić. Wynika to z tego, że jest to materiał powszechnie uważany za szlachetny. Dodatkowo jego montaż zajmuje trochę czasu, a więc potencjalni kupujący docenią, że nie muszą tego robić na własną rękę. Warto również wspomnieć, że wybierając drewno, wybieramy materiał, który wpisuje się w powszechne oczekiwania estetyczne. Kuchnia z drewnianą podłogą może być zaaranżowana w każdym stylu. Nie można powiedzieć tego o płytkach ceramicznych, które często determinują styl pomieszczenia, co przy sprzedaży może być wadą.

Lite deski poprawiają izolację domu

Na pewno zauważyłeś, że stanie bosymi stopami na drewnianej podłodze jest dużo przyjemniejsze od zimnych kafelków. Dzieje się tak dlatego, że drewno ma bardzo dobre parametry izolujące ciepło oraz dźwięk. Oczywiście, jeżeli zadbamy o dostawę, która zapewnia drewno dobrej jakości, warto sprawdzić deski podłogowe w Poznaniu.  Dobra izolacja, to nie tylko ciepła podłoga, ale oszczędność na rachunkach za ogrzewanie. Oczywiście, jeśli zadbamy o dobrą izolację innych przestrzeni.

Łatwo jest odnowić drewnianą podłogę

O drewnianej podłodze mówi się, że starcza na lata. To prawda, drewno może być bardzo wytrzymałe, a po latach użytkowania można je odnowić, poprzez cyklinowanie i nałożenie dodatkowej warstwy lakieru i oleju. Olejowanie jest również świetnym sposobem na regularną konserwację drewna i nie wymaga dużego nakładu pracy.

Z drewnem łatwo zmienisz styl wystroju pomieszczenia

Dużo się pisze o tym, że drewno pasuje do każdego wnętrza i zawsze dodaje mu naturalności. To prawda, drewniana podłoga uzupełnia niemal każdy styl wnętrzarski. Warto również dodać, że styl, odcień drewna może być zmieniony w trakcie użytkowania, poprzez zastosowanie innego lakieru wykończeniowego. Któż wskaże bardziej uniwersalny materiał?

Na zakończenie, pozostaje jedynie dodać, że drewniana podłoga to pierwszy wybór wielu naszych klientów, jeżeli tylko budżet przeznaczony na remont domu na to pozwala. Nie jest to materiał najtańszy, ale taki, do którego nikogo nie trzeba długo przekonywać. Podłoga drewniana w kuchni to po prostu klasa sama w sobie.

 

Dębowy Młyn

Salon podłóg Dębowy Młyn

Eksperci Dębowego Młyna posiadają ponad 25 lat doświadczenia i chętnie doradzą
w doborze najlepszego parkietu, podłogi czy elewacji.

skontaktuj się z nami: 📞 +48 730 332 337 📧 debowy.mlyn@gmail.com

FB