Drewno na zewnątrz. Jak konserwować?

wpis w: Artykuły | 0

Drewno powinno być konserwowane, odpowiednio zabezpieczane. W innym wypadku szybko się zniszczy, a proces malowania będziemy musieli co jakiś czas powtarzać.

Impregnat gruntujący

Bardzo ważne na samym początku jest zastosowanie impregnatu gruntującego. Nie tworzy on sztucznej powłoki, nie zmienia naturalnego koloru drewna, dzięki czemu końcowy efekt wizualny pozostaje w pełni naturalny. Grunt zabezpiecza nasze drewno przed sinizną oraz przed grzybami.

Wybierz odpowiedni produkt

Nasz produkt ochronno-dekoracyjny powinniśmy przede wszystkim dostosować do rodzaju powierzchni. Należy także brać pod uwagę, na jakim efekcie końcowym nam zależy. Niektórzy preferują matowe, inni półmatowe, a pozostali satynowe, błyszczące wykończenia – w zależności od tego, powinniśmy dobierać odpowiedni produkt. W przypadku drewna nieoszlifowanego warto zdecydować się na produkty do drewna ogrodowego. Jeśli posiadamy drewno twarde warto zabezpieczyć je olejami do drewna (wydobędą ich piękno i nie wytworzą sztucznej powłoki).

Efekt zależny od rodzaju drewna

W zależności od tego, jakie drewno posiadamy, tak różnego efektu możemy się spodziewać. Zupełnie inaczej będzie wyglądało drewno sosnowe niż dębowe. Pamiętajmy, że należy impregnować wyłącznie suche drewno – drewno mokre znacznie słabiej wchłania środki, a tym samym jest gorzej zabezpieczone. Dlatego zawsze odczekajmy określony czas, aby nasze drewno przeschło i było w pełni gotowe do impregnacji. Miejmy także na uwadze, że nie wolno nakładać dużej ilości warstw, bo tylko pogarszamy sprawę i możemy doprowadzić do tego, że drewno pęknie lub się złuszczy. Stosujmy się ściśle do zaleceń podanych w instrukcjach użytkowania środków do drewna.

W jakim celu stosować preparaty konserwujące

Preparaty konserwujące służą przede wszystkim pielęgnowaniu drewna. Mają na celu jego ochronę – przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed wilgocią. Dzięki ich stosowaniu zapobiegamy przedwczesnemu starzeniu się drewna i jego rozkładowi. Stosujmy do tego wyłącznie produkty profesjonalne, aby konserwacja przebiegła pomyślnie i przyniosła oczekiwane rezultaty.

Dębowy Młyn

Salon podłóg Dębowy Młyn

Eksperci Dębowego Młyna posiadają ponad 25 lat doświadczenia i chętnie doradzą
w doborze najlepszego parkietu, podłogi czy elewacji.

skontaktuj się z nami: 📞 +48 730 332 337 📧 debowy.mlyn@gmail.com

FB