Grubość desek podłogowych

Grubość desek podłogowych

Podłoga to wcale nie jest jednoznaczna sprawa. Możesz zdecydować się na różne typy wykonane z różnych materiałów, istnieje wiele dobrze sprawdzających się opcji. Jednak to drewniane podłogi są ponadczasowym rozwiązaniem o szczególnym uroku i praktycznych funkcjach. Jeżeli uznasz, że również dla Ciebie podłoga wykonana z drewna to najlepszy wybór, to wciąż masz przed sobą kilka kroków, zanim będziesz mógł/mogła cieszyć się piękną podłogą w swoim domu. Podłogi wykonywane są z wielu rodzajów drewna, a deski podłogowe mają różne grubości. Przekonaj się, jaka grubość desek podłogowych najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Różne grubości desek podłogowych i ich funkcje

W zależności od tego, jakiej grubości zamontujesz deski podłogowe, będą one miały inne cechy. Na przykład grubsze deski lepiej zagłuszają dźwięk. Jednak najważniejszą rzeczą, z której należy sobie zdawać sprawę przy wybieraniu podłóg, które sprawdzą się w Twoim domu, jest fakt, że grubsza podłoga niekoniecznie będzie bardziej wytrzymała od cieńszej. Deska podłogowa i jej jakość to coś więcej niż tylko grubość deski podłogowej. Składa się na to więcej czynników, dlatego nie warto bazować jedynie na tym kryterium przy wyborze.

Dobra i wytrzymała deska podłogowa, to taka, która jest zrobiona z dobrych materiałów, taka, która ma porządną warstwę na wierzchu i taka, która została wykonana przez sprawdzonego producenta podłóg. Dlatego, żeby deska podłogowa służyła Ci przez lata, nie musisz przejmować się przesadnie samą grubością deski. Najkorzystniej będzie poszukać większej ilości informacji o tym, jaka będzie dla Ciebie najlepsza deska podłogowa — grubość ma znaczenie, jednak nie aż tak duże. Możesz zapytać ekspertów z salonu podłóg Dębowy Młyn o radę.

Grubość deski podłogowej oraz jej wygląd

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów desek, które są zarówno praktyczne, jak i piękne. Każdy typ deski podłogowej ma inną grubość. Istnieją deski dwuwarstwowe, o trzech warstwach oraz składające się z większej ilości warstw. Wszystkie sprawdzają się świetnie pod warunkiem, że są porządnie wykonane. Ich grubość nie ma aż takiego znaczenia, ponieważ wszystkie mogą bez zarzutu spełniać swoje zadanie. Wybierz sprawdzoną opcję na swoją podłogę i zainwestuj w deskę podłogową wykonaną z dębu lub jesionu. To świetny wybór, który zapewni Tobie oraz Twojej rodzinie najwyższy poziom komfortu.

Wygląd również oczywiście ma znaczenie. Deska podłogowa, na którą się zdecydujesz, powinna być nie tylko w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem, ale też idealnym wykończeniem domu pod względem estetycznym. Sprawdź, jakie masz opcje i dobierz taki wygląd deski podłogowej, który Cię zadowoli. Istnieje wiele rodzajów, z których możesz wybierać, ponieważ nawet wśród samych desek dębowych jest bardzo wiele różnych wariantów.

Najważniejsze elementy przy wyborze desek podłogowych

Deska podłogowa może wyglądać i składać się z wielu różnych elementów. Wybór należy do Ciebie. Skup się na tym, co Ci się podoba i co może sprawdzić się w Twoim domu, ale nie zapominaj też o sprawdzeniu jakości desek podłogowych, które wybierasz.

Wybór desek podłogowych do Twojego domu to zadanie składające się z kilku kroków — podejmując decyzję, należy jednak mieć na uwadze parę istotnych kwestii. Niezależnie od tego, jakiej grubości desek szukasz i do jakiego pomieszczenia ich potrzebujesz, musisz się upewnić, że deski, na które ostatecznie się zdecydujesz, będą zrobione z materiałów najwyższej jakości. Znajdź taki salon podłóg w Poznaniu, który spełni wszystkie Twoje wymagania. W salonie podłóg Dębowy Młyn zaopatrzysz się w deski podłogowe, które będą Ci służyć przez wiele lat.

Dębowy Młyn

Salon podłóg Dębowy Młyn

Eksperci Dębowego Młyna posiadają ponad 25 lat doświadczenia i chętnie doradzą
w doborze najlepszego parkietu, podłogi czy elewacji.

skontaktuj się z nami: 📞 +48 730 332 337 📧 debowy.mlyn@gmail.com

FB