drewniana podłoga w jodełkę

Hit wnętrzarski na 2022 rok — drewniana podłoga w jodełkę

wpis w: Artykuły | 0

Rok 2022 nie przyniesie dużych zmian jeśli chodzi o popularność minimalistycznego i skandynawskiego wystroju wnętrz — wszystko wskazuje na to, że są to trendy, które pozostaną z nami jeszcze długo. Jak zawsze klucz do sukcesu kryje się jednak w szczegółach. Świetnym uzupełnieniem modnych obecnie aranżacji jest na przykład podłoga drewniana ułożona we wzór jodełki. Jest to w pewnym sensie powrót do klasyki — jodełka klasyczna przywodzi na myśl stylowe kamienice i eleganckie wnętrza. Z jakimi dodatkami łączona jest obecnie? Co sprawia, że tak dobrze odnajduje się we współczesnych domach i mieszkaniach?

Podłoga w jodełkę – z czego wynika jej popularność?

Jednym z powodów stojących za dużym zainteresowaniem klasycznymi rozwiązaniami, jak podłogi drewniane w jodełkę, jest ich ponadczasowość — to prosty sposób na wprowadzenie do wnętrza eleganckiego i dekoracyjnego elementu, który nie wyjdzie z mody wraz z kolejnym sezonem. Istotne w tym kontekście są też zmiany przyzwyczajeń konsumentów, które możemy obserwować w ostatnich latach. Coraz więcej osób zamiast kupowania wielu tanich i nietrwałych produktów, wybiera zainwestowanie większej sumy w rzeczy trwałe i wysokiej jakości.

Jodełka klasyczna a styl aranżacji, czyli w jakich wnętrzach sprawdzi się to rozwiązanie

To, że podejście minimalistyczne króluje w nowoczesnych wnętrzach, jest więc nie tyle zasługą popularności samego stylu, ile raczej wypadkową wielu czynników definiujących modę i styl życia w 2022 roku. Ograniczona ilość elementów sprawia, że na pierwszy plan wychodzą szczegóły i detale, które w innych rodzajach aranżacji mogłyby umknąć uwadze z powodu natłoku innych dekoracji. W ten sposób podłoga coraz częściej z czysto funkcjonalnego podłoża staje się istotną częścią wystroju. Tu właśnie pojawia się miejsce dla wzoru jodełki, który świetnie sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach.

Pod względem stylistycznym jest to idealna baza dla różnych typów aranżacji, dzięki czemu wybór wysokiej jakości materiałów po prostu się opłaca. Solidnie wykonane podłogi drewniane w jodełkę nie stracą aktualności mimo zmieniających się trendów i przetrwają wiele lat. Mimo stosowania jednego wzoru takie podłogi nie wyglądają jednolicie — w zależności od wybranego rodzaju drewna oraz tego, czy zastosujemy klasyczną jodełkę, czy też wybrana zostanie jodełka francuska, możliwe jest osiągnięcie zupełnie innego efektu. Dużą zaletą jest też fakt, że stawiając na drewnianą podłogę, wcale nie musimy rezygnować z wygody, na przykład pod postacią ogrzewania podłogowego.

Drewniana podłoga w jodełkę na 2022 rok – jaki materiał wybrać?

Podłogi drewniane ułożone w jodełkę mogą być wykonane z różnych materiałów w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Wykorzystać można zarówno drewno naturalne, jak i panele. Również w kwestii estetyki mamy dużą dowolność — sprawdzą się tu różne rodzaje wykończenia, a wybór pomiędzy naturalnym wyglądem drewna z widocznymi sękami, opcjami wybielanymi czy barwionymi pozwala na znalezienie rozwiązań idealnie dopasowanych do reszty wystroju. W połączeniu z wzorem jodełki każdy z tych wariantów zapewni nam powierzchnię podłogi, która prezentuje się niezwykle pięknie i wyjątkowo.

Wybranie materiału na podłogę czy parkiet wymaga uwzględnienia funkcjonalności i wymagań wszystkich dostępnych rozwiązań. Lite drewno jest bardzo trwałe i pięknie się prezentuje, ale jego specyfika może różnić się w zależności od gatunku i wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by utrzymać swoje piękno na lata. Z kolei panele są z reguły bardziej ekonomiczną opcją, jednak również są bardzo wytrzymałe i świetnie się prezentują. Podejmując decyzję, warto kierować się więc przede wszystkim swoim gustem, ale też oczekiwaniami i dokładnie sprawdzać możliwości każdego produktu — jaka jest twardość wybranego drewna, czy dana podłoga drewniana wymaga specjalistycznej pielęgnacji, czy sprawdzi się jako podłoga na ogrzewanie podłogowe.

Odpowiedzi na powyższe pytania nie musisz szukać samodzielnie — eksperci w salonie Dębowy Młyn chętnie pomogą Ci znaleźć najatrakcyjniejsze rozwiązania i doradzą, jakie trendy podłogowe są obecnie najmodniejsze.

Dębowy Młyn

Salon podłóg Dębowy Młyn

Eksperci Dębowego Młyna posiadają ponad 25 lat doświadczenia i chętnie doradzą
w doborze najlepszego parkietu, podłogi czy elewacji.

skontaktuj się z nami: 📞 +48 730 332 337 📧 debowy.mlyn@gmail.com

FB