Taras w stylu angielskim

Jak urządzić taras w stylu angielskim?

wpis w: Artykuły | 0

Ogród angielski to rozwiązanie niezwykle popularne wśród miłośników natury oraz subtelnych i romantycznych aranżacji. Cechuje go przede wszystkim różnorodność i elastyczność, dzięki czemu pasuje nie tylko do klasycznych wiejskich posiadłości, ale pozwala też zaprojektować mały ogród, który zamieni się w przytulną przestrzeń do relaksu w centrum miasta. Jak jednak urządzić taras, by wpasował się do ogrodu w stylu angielskim? Na jakie materiały i dodatki warto postawić? Na te pytania odpowiemy poniżej!

Jak wygląda ogród angielski?

Ogrody zaaranżowane w stylu angielskim na pierwszy rzut oka mogą wyglądać dziko czy wręcz nieco chaotycznie, jest to jednak efekt jak najbardziej pożądany i wymaga starannego planowania — taki ogród powinien w jak największym stopniu imitować naturę. Chodzi tu bardziej o kwietne łąki, bujne krzewy i brak symetrii niż idealnie ukształtowane żywopłoty i jednorodne rabaty kojarzone bardziej ze stylem francuskim. W takim projekcie świetnie sprawdzą się zarówno drzewa, ścieżki, skalniaki, pergole, jak i altany czy ławeczki, które nie tylko pozwolą podzielić przestrzeń na mniejsze części, ale dodadzą jej też przytulności.

Taras w stylu angielskim – co powinno się na nim znaleźć?

Z czego zbudować taras w stylu angielskim?

Przy budowie tarasu warto postawić na drewno, szczególnie na deski o naturalnym wyglądzie i fakturze, ale też dobrze je imitujące deski kompozytowe. Warto pamiętać, że taras w stylu angielskim powinien stanowić idealne uzupełnienie roślinności, wręcz wtapiać się w otaczającą przyrodę. Lepiej z tym zadaniem poradzą sobie rodzime gatunki utrzymane w stonowanych barwach, które będą stanowić piękne, lecz subtelne tło dla roślin i dekoracji.

Jakie meble wybrać na taras w stylu angielskim?

Wybierając meble na taras, warto zastanowić się nad efektem, jaki chcemy osiągnąć, dzięki czemu dobierzemy rozwiązania idealnie dopasowane do reszty aranżacji. Do ogrodów angielskich pasują zarówno meble drewniane, jak i rattanowe, wiklinowe czy z giętego metalu, najlepiej skupić się jednak na wariantach w prostym lub klasycznym stylu i unikać nowoczesnego designu. Ciekawym pomysłem na stworzenie spójnej aranżacji jest też wykorzystanie w ogrodzie ławek pasujących do mebli na tarasie.

Jakie rośliny na taras w stylu angielskim?

Roślinność stanowi najważniejszy element ogrodu w stylu angielskim i daje nam bardzo dużą swobodę w kwestii doboru gatunków i ich rozmieszczenia. Ponieważ całość ma nawiązywać do naturalnego otoczenia, warto łączyć różnorodne kwiaty, krzewy i rośliny pnące — mieszanka roślin w różnych barwach i rozmiarach to prosty sposób, by odtworzyć warunki faktycznie występujące w przyrodzie. Pasują tu kolorowe kwiaty, jak bratki, fiołki i lawenda, hortensje i wszelkie odmiany róż, ale też zioła, wisteria i bluszcze. Jeśli pozwala na to rozmiar i kształt ogrodu warto rozważyć również posadzenie drzewa — swojskiego klimatu doda drzewko owocowe, ale można postawić też na piękny dąb czy klon, które staną się prawdziwą ozdobą takiej przestrzeni.

Jakie dodatki pasują do tarasu w stylu angielskim?

W kwestii dodatków w stylu angielskim wybieramy raczej minimalizm i subtelność. Brak tu wyrazistych i rzucających się w oczy elementów, aranżacja powinna tworzyć harmonijną całość zachęcającą do relaksu. Podstawą są oczywiście miękkie poduszki i koce, które uzupełnią meble ogrodowe i podniosą ich komfort. Dekorować możemy również kwiatami, poprzez rozmieszczenie na tarasie ozdobnych donic. Do stylu angielskiego pasują dodatki klasyczne i romantyczne, szczególnie te utrzymane w neutralnych i jasnych barwach.

Chcesz stworzyć piękny drewniany taras? Zapraszamy do salonu Dębowy Młyn!

Wybierając deski na taras, nie należy skupiać się wyłącznie na kwestiach estetycznych — równie ważna jest ich wytrzymałość i odporność na działanie warunków atmosferycznych, szczególnie w przypadku tarasu bez zadaszenia. Dobrze dobrana podłoga utrzyma swoją jakość przez wiele lat użytkowania przy stosunkowo niewielkim wysiłku włożonym w jej pielęgnację, zdecydowanie warto więc poświęcić chwilę na porównanie dostępnych opcji i wybranie tej najbardziej wartościowej.

W salonie Dębowy Młyn od lat dostarczamy najwyższej jakości rozwiązania do domu i ogrodu, pomagając naszym klientom tworzyć wyjątkowe tarasy drewniane i tarasy kompozytowe w Poznaniu i nie tylko! Zachęcamy do odwiedzenia nas i zapoznania się z naszą ofertą!