Montaż podłogi drewnianej w sypialni

Jaka podłoga do sypialni?

Sypialnia to przestrzeń prywatna, która służy nam do relaksu i regeneracji energii po ciężkim dniu, dlatego w jej aranżacji warto skupić się przede wszystkim na komforcie. Dla osiągnięcia zadowalającego efektu nie wystarczą jednak stylowe dodatki. Istotne jest zadbanie o solidne podstawy projektu, czyli wysokiej jakości podłogę, która wprowadzi do wnętrza wyjątkowy styl i piękno. Z tym zadaniem świetnie poradzą sobie panele i deski z drewna – jak jednak wybrać najlepsze produkty do swojego domu?

O czym warto pamiętać wybierając podłogę do sypialni?

Warto pamiętać, że podłoga jest bardzo widoczną częścią wystroju, dlatego nie sposób przecenić jej wartości estetycznej. Wybierając deski lub panele do sypialni, powinniśmy już na samym początku określić barwę oraz rodzaj drewna, którym jesteśmy zainteresowani – to bardzo ważny krok, który pozwoli na ograniczenie przeglądanych wariantów, ale pomoże też w zachowaniu spójnej estetyki z meblami i kolorystyką pomieszczenia. Co istotne, w zależności od zastosowanego wykończenia, podłogi drewniane pozwalają na osiągnięcie bardzo różnych efektów, dzięki czemu odnajdą się zarówno w przytulnych wnętrzach, jak i tych klasycznych czy nowoczesnych.

W doborze materiału na podłogę kierujemy się często jego wytrzymałością. Twarde drewno, np. dąb, lepiej zniesie wystawienie na duże natężenie ruchu i uniknie uszkodzeń czy ścierania nawet przy intensywnym użytkowaniu. W przypadku sypialni nie jest to jednak kwestia najważniejsza. Dlaczego? Ze względu na samą funkcję pokoju. Nie jest często uczęszczany, a w dodatku z reguły poruszamy się w nim boso lub w domowym obuwiu, podłoga w sypialni nie jest więc tak narażona, jak w innych częściach domu.

Dla zwiększenia komfortu w nowoczesnych domach coraz częściej montowane jest ogrzewanie podłogowe, które pozwala na zapewnienie optymalnego poziomu ciepła w całym pomieszczeniu. Dodatkową zaletą jest również przyjemnie ogrzana podłoga. Czy jednak drewno sprawdzi się na ogrzewaniu podłogowym? Tak, chociaż wymaga to dobrania właściwych rozwiązań. Ze względu na zmiany temperatury oraz wilgotności wynikające z pracy systemu grzewczego, szczególnie polecane są deski warstwowe, które dzięki swojej budowie są bardziej odporne na działanie takich czynników. W naszej ofercie posiadamy jednak również wysokiej jakości deski lite, które sprawdzą się w tego rodzaju projektach.

Montaż podłogi drewnianej w sypialni

Deski drewniane czy panele do sypialni – co warto wybrać?

Kiedy decydujemy się na wykorzystanie w projekcie sypialni naturalnego drewna, mamy do wyboru dwa sposoby, by to zrobić – deski podłogowe z litego drewna i deski warstwowe. Oba te produkty pozwalają na osiągnięcie pięknego wykończenia, różnią się jednak właściwościami, trwałością, możliwością renowacji oraz ceną. Podłogi z litego drewna to synonim elegancji, a dzięki możliwości renowacji są inwestycją na lata. Dla zachowania swojego wyglądu wymagają jednak właściwej konserwacji. Z kolei warstwowe panele podłogowe do sypialni są łatwe w montażu, dobrze radzą sobie z wilgocią i oferują piękny efekt w niższej cenie.

Jak więc widać wybór idealnej podłogi wcale nie jest łatwy i dostępne warianty mają zarówno wady, jak i zalety, które warto dobrze rozważyć przed zakupem. Wszystkie osoby, które interesują podłogi drewniane w Poznaniu zapraszamy do salonu Dębowy Młyn – oferujemy szeroki wybór produktów najwyższej jakości, a nasi eksperci chętnie pomogą w dobraniu optymalnych rozwiązań.

Dębowy Młyn

Salon podłóg Dębowy Młyn

Eksperci Dębowego Młyna posiadają ponad 25 lat doświadczenia i chętnie doradzą
w doborze najlepszego parkietu, podłogi czy elewacji.

skontaktuj się z nami: 📞 +48 730 332 337 📧 debowy.mlyn@gmail.com

FB