Onyks - szczotkowana

Jaka podłoga jest najlepsza?

wpis w: Artykuły | 0

Przy budowaniu domu każdy chce wybrać takie materiały i takie rozwiązania, które będą funkcjonować najdłużej i okażą się najlepsze dla domowników. Wymaga to dużej wiedzy, co często oznacza też wiele czasu poświęconego na szukanie potrzebnych informacji. Warto jednak dowiedzieć się jakie deski na podłogę będą idealną opcją dla Ciebie, żeby nie zawieść się na nich w przyszłości. Sprawdź jakie podłogi poznań są dostępne i  jakie mają właściwości.

Jakie drewno na podłogę?

Podłogi drewniane są ponadczasowym rozwiązaniem, które pasuje do każdego domu. Dlatego właśnie drewno na podłogę to tak świetna i popularna opcja. Ale jaka deska na podłogę najlepsza? Zależy to w dużym stopniu od Twoich preferencji i od tego, na jaki wystrój się zdecydujesz. Różne rodzaje drewna sprawiają różne wrażenie, dlatego nie da się określić jednego idealnego dla wszystkich drewna podłogowego. Dla każdej osoby będzie to co innego, tak samo jak każdy dom jest inny. Działa to na dokładnie tej samej zasadzie.

Czymś, na co trzeba jednak zwrócić uwagę niezależnie od preferencji, jest twardość drewna. Jest to czynnik mający bezpośredni wpływ na trwałość Twojej podłogi, dlatego tak ważne jest uwzględnienie go przy podejmowaniu decyzji. Im twardsze drewno, tym lepiej sprawdzi się jako materiał podłogowy. Zbyt miękkie ma tendencje do wyginania się, co oczywiście nie jest czymś, co powinna robić podłoga. Podłogę z miękkiego drewna dużo łatwiej też zniszczyć czy porysować. A więc jaka deska najlepsza na podłogę? Skąd wiedzieć, czy jest wystarczająco twarda?

Twardość drewna na podłogę a jego właściwości

Drewno jest dzielone na kilka kategorii, dzięki czemu łatwo zrozumieć czy sprawdzi się jako drewno podłogowe. W ten sposób możemy poznać jego właściwości, co sprawia, że wybór staje się niemal oczywisty. Drewno jest dzielone na trzy klasy pod względem twardości.

Klasa pierwsza jest o wiele za miękka na drewno podłogowe. Drewno przydzielone do klasy drugiej jest dobrą opcją, jednak tylko w określonych sytuacjach. To drewno drzew takich jak sosna czy klon, które nie należą do najtwardszych gatunków. Najlepiej używać ich w pomieszczeniach, w których zazwyczaj chodzi się w miękkich butach lub tam, gdzie ogólnie jest mały ruch. Idealnie sprawdza się na przykład w sypialniach. Klasa trzecia to drewno drzew takich jak buk czy jesion. Jest to najtwardsze drewno i nadaje się perfekcyjnie do pomieszczeń takich jak salon, gdzie przebywa najwięcej ludzi. Jest najbardziej odporne na wszelkie zniszczenia.

Stopień wykorzystywania podłogi

Inna rzecz, która bardzo pomoże przy wyborze idealnej podłogi to przewidywanie, w jakim stopniu będzie ona wykorzystywana. Oczywiście w każdym pokoju jest on inny. Ma to związek z twardością podłogi jednak nie tylko z tym.

Jeśli chodzi o sam sposób wykorzystania podłogi, inaczej wygląda to w przypadku posiadania zwierząt domowych, dzieci czy częstym zapraszaniu gości. Wszystkie te czynniki są dużym obciążeniem dla drewna. W przypadku intensywnie użytkowanego podłoża warto zainwestować w twardszy wariant z klasy trzeciej.

Ostatnie wskazówki

Wybór podłogi zależy od wielu czynników, ale też od własnych preferencji. Przed dokonaniem wyboru trzeba zdawać sobie sprawę z wielu spraw, żeby była funkcjonalna i pięknie się prezentowała przez wiele lat. Warto zastanowić się nad wyborem podłogi drewnianej. To rozwiązanie popularne ze względu na swoją niezawodność. Ważne, by wybrać deski lub panele o odpowiednich właściwościach dostosowanych do wymagań poszczególnych pokoi.

Dębowy Młyn

Salon podłóg Dębowy Młyn

Eksperci Dębowego Młyna posiadają ponad 25 lat doświadczenia i chętnie doradzą
w doborze najlepszego parkietu, podłogi czy elewacji.

skontaktuj się z nami: 📞 +48 730 332 337 📧 debowy.mlyn@gmail.com

FB