Podłoga w salonie – płytki, panele czy deski podłogowe

Podłoga w salonie – płytki, panele czy deski podłogowe?

wpis w: Artykuły | 0

Salon to zdecydowanie najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w większości polskich domów. To właśnie tam przyjmujemy gości, ale też spędzamy wspólnie czas w gronie najbliższych. Urządzając jego wystrój, należy zadbać więc zarówno o stylowe wykończenie, jak i komfort i funkcjonalność na co dzień. Kwestie te istotne są również przy wyborze podłogi do salonu.

Obecnie na rynku znaleźć można bardzo różnorodne opcje, to zarówno klasyczny drewniany parkiet, jak i nowoczesne płytki ceramiczne. Każdy z tych produktów pozwala na uzyskanie zupełnie innego efektu. Jednak skupiając się tylko i wyłącznie na estetyce możemy skończyć z nietrwałymi lub trudnymi w utrzymaniu materiałami, z kolei wybierając podłogę jedynie na podstawie jej ceny lub wytrzymałości na uszkodzenia, tracimy szansę na stworzenie stylowej bazy dla całej aranżacji. Jaka podłoga w salonie sprawdzi się więc najlepiej?

Płytki podłogowe, panele czy deski – co sprawdzi się w salonie?

Płytki podłogowe to częsty element wystroju, kojarzą się jednak przede wszystkim z wystrojem łazienek czy kuchni, gdzie zapewniają bardzo funkcjonalne wykończenie. Klasyczne płytki, zwłaszcza te z połyskiem, mogą sprawiać jednak dość chłodne wrażenie, niekoniecznie sprawdzą się więc w aranżacjach salonowych. W salonie zależy nam głównie na stworzeniu przytulnego i komfortowego wnętrza, które zachęci do odpoczynku, a nic nie zapewnia takiego efektu lepiej niż drewniana podłoga. Oczywiście wśród ogromnej liczby dostępnych modeli płytek możemy znaleźć również płytki drewnopodobne, trudno znaleźć jednak rozwiązania, które charakteryzują się równie naturalnym stylem i urokiem jak podłoga z drewna.

Podłoga drewniana czy panele laminowane?

Drewnianą podłogę stworzyć można jednak na dwa sposoby: przy użyciu drewnianych desek lub paneli podłogowych. Deska podłogowa z litego drewna to rozwiązanie kojarzone z luksusem, które pozwala w łatwy sposób nadać wnętrzu elegancji, ciepła i niepowtarzalnego stylu. Szczególną popularnością wśród polskich klientów cieszą się deski dębowe i jesionowe, ale też coraz częściej spotykane gatunki egzotyczne. Zdecydowanie największą zaletą podłogi drewnianej jest możliwość renowacji, która znaczenie wydłuża żywotność takiego podłoża.

Nowoczesne panele podłogowe nie odbiegają od litych desek pod względem atrakcyjności wyglądu, ale w zależności od klasy produktu mogą nie być równie wytrzymałe i trwałe. Jest to jednak rozwiązanie bardziej ekonomiczne, dlatego chętnie sięgają po nie osoby, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na inwestycję w podłogę z naturalnego drewna, ale chcą cieszyć się jego klasycznym charakterem w swoim domu.

Na co zwrócić uwagę wybierając podłogę do salonu?

Zakup podłogi to wybór na lata, dlatego nie warto podejmować takiej decyzji pod wpływem chwili — najlepiej rozważyć wady i zalety wszystkich dostępnych wariantów, a przede wszystkim zestawić je ze swoimi oczekiwaniami, na przykład możliwością położenia na ogrzewaniu podłogowym czy dopasowaniu do reszty wystroju, oraz możliwościami swojego budżetu. Co istotne, kwestia ceny sama w sobie nie powinna być decydująca, tania podłoga niskiej jakości szybko straci swój urok, dlatego zdecydowanie bardziej opłacalna jest inwestycja w produkty wyższej klasy. Warto też pamiętać, że salon jest miejscem często uczęszczanym, dlatego najlepiej postawić na materiały o wysokiej klasie ścieralności, które sprostają takim wymaganiom.

Jeśli szukasz wysokiej jakości podłogi drewnianej, która stanie się ozdobą Twojego domu, ale sprawdzi się też jako uzupełnienie ogrzewania podłogowego, zachęcamy do zapoznania się z ofertą salonu Dębowy Młyn. Posiadamy duży wybór produktów, a nasi specjaliści chętnie udzielą wszelkiego wsparcia w procesie zakupu i doboru podłogi.

Dębowy Młyn

Salon podłóg Dębowy Młyn

Eksperci Dębowego Młyna posiadają ponad 25 lat doświadczenia i chętnie doradzą
w doborze najlepszego parkietu, podłogi czy elewacji.

skontaktuj się z nami: 📞 +48 730 332 337 📧 debowy.mlyn@gmail.com

FB