Podłoga drewniana Chapel Parket z kolekcji Chapel Minster

Podłogi drewniane Chapel Parket – czy warto?

wpis w: Artykuły | 0

Podłogi z naturalnego drewna uwielbiane są przede wszystkim za piękny wygląd i unikalny charakter, ale też za wyjątkową trwałość. To rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w klasycznych i eleganckich wnętrzach, jak i w nowoczesnym i minimalistycznym wystroju. Jak jednak wybrać deski podłogowe, które będą pasować do tworzonej przez nas aranżacji?

Niemalejąca popularność sprawia, że do wyboru mamy obecnie mnóstwo różnorodnych opcji. Z jednej strony to ogromna zaleta, ponieważ mamy szansę na znalezienie desek idealnie odpowiadających naszym potrzebom, z drugiej jednak — dla osób spoza branży odnalezienie się w różnych gatunkach drewna, sposobach wykończenia i technologiach produkcji nie jest wcale łatwe. By ułatwić to zadanie, w dzisiejszym artykule postanowiliśmy przybliżyć podłogi Chapel Parket, czyli markę, która ceniona jest na rynku za niezwykłą jakość swoich produktów. Co warto wiedzieć o ofercie tego producenta? Czym wyróżnia się wśród konkurencji?

Chapel Parket – producent podłóg drewnianych na zamówienie

Podłogi Chapel Parket to idealny wybór dla osób, które poszukują rozwiązań tworzonych od początku do końca w zgodzie z ich oczekiwaniami i wymaganiami konkretnego projektu. Jest tak, ponieważ deski są w tym przypadku przygotowywane na zamówienie. Nie wybieramy więc po prostu gotowego rozwiązania z półki czy katalogu, ale zyskujemy pełną kontrolę nad szczegółami wykonania. Producent udostępnia liczne opcje kolorystyczne, selekcje drewna, wzory i sposoby wykończenia, dzięki czemu możemy nadać desce wygląd, charakter i wielkość idealnie dopasowaną do wnętrza naszego domu.

Parkiet eko, czyli jak marka Original Chapel Parket dba o środowisko naturalne?

Kolejną cechą marki Chapel Parket, o której warto wspomnieć, jest troska o środowisko naturalne. Firma dużą wagę przykłada do pochodzenia drewna — surowiec na podłogi pozyskiwany jest wyłącznie z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Na tym jednak nie koniec, ponieważ również na etapie produkcji stosowane są ekologiczne rozwiązania, jak zielona energia czy wykańczanie desek biodegradowalnymi środkami.

Czym wyróżniają się podłogi drewniane Chapel Parket?

Teraz kiedy wiemy już trochę o marce Chapel Parket, warto przyjrzeć się bliżej temu, czym wyróżniają się podłogi drewniane z jej oferty. To przede wszystkim precyzyjny sposób wykończenia, który zachowuje i podkreśla naturalny wygląd i fakturę drewna, ale jednocześnie pozwala nadać desce charakter zgodny z oczekiwaniami inwestora.

Producent przygotował dla swoich klientów 10 kolekcji desek — każda z nich oferuje coś wyjątkowego. Mamy tu do wyboru na przykład kolekcję Original Chapel Parket, czyli deski, których heblowaną powierzchnię docenią fani naturalnego i ciepłego wyglądu drewna. Innym popularnym wyborem, pozwalającym na nadanie wnętrzu zupełnie innego stylu, jest kolekcja Chapel Cathedral — to deski poddane opatentowanym procesom postarzania, dzięki czemu zyskujemy podłogę, która już w momencie położenia ma nam do opowiedzenia historię.

Jak powstają deski Chapel Parket?

Niezależnie od tego, na którą kolekcję się zdecydujemy, mamy pewność, że podłogi drewniane Chapel Parket zawsze charakteryzują się niezrównaną jakością. Wykonane są ze starannie wyselekcjonowanego drewna dębowego najwyższej klasy z europejskich lasów, a każdy etap produkcji skupia się na tym, by zapewnić wytrzymałość deski oraz jej piękny wygląd. Cały proces zaczyna się dopiero po przyjęciu zamówienia, tak by końcowy produkt był dostosowany do oczekiwań konkretnego klienta.

Jakie rodzaje desek oferuje marka Chapel Parket?

Deski Chapel Parket to zarówno deski lite, jak i warstwowe — w ofercie producenta deski warstwowe występują pod nazwą Chapel In Between. Ciekawe rozwiązania dostępne są też dla fanów podłóg wyróżniających się ciekawym sposobem ułożenia — tutaj do wyboru są drewniane kasetony i klepki. Wykorzystując klepki marki Chapel, parkiet możemy ułożyć w jodełkę klasyczną, francuską i węgierską.

Czy deski Chapel Parket można montować na ogrzewaniu podłogowym?

W Polskich domach coraz częściej pojawia się ogrzewanie podłogowe. Sprawia to, że wybierając podłogę drewnianą, mamy do uwzględnienia kolejny istotny czynnik: czy dana deska nadaje się na podłogówkę. W przypadku produktów tej marki istnieje wyraźny podział: deski warstwowe (In Between) możemy układać na ogrzewaniu, nie należy za to wykorzystywać w tym celu desek z litego drewna. Trzeba przy tym stosować się do zaleceń producenta dotyczących sposobu i warunków montażu podłogi warstwowej na systemach ogrzewania lub chłodzenia podłogowego.

Gdzie kupisz podłogi Chapel Parket?

Podłogi drewniane Chapel Parket dostępne są tylko u wybranych dystrybutorów, współpracujących z producentem. Jednym z nich jest właśnie nasz salon podłóg drewnianych Dębowy Młyn. Jeżeli interesuje Cię możliwość zamówienia ekskluzywnej podłogi z litego drewna dębowego najwyższej jakości, skontaktuj się z nami lub odwiedź nas, by poznać szczegóły oferty.

W branży podłóg drewnianych działamy już od wielu lat, a zdobyte w tym czasie doświadczenie pozwala nam na dobieranie produktów do naszej oferty w taki sposób, by gwarantowała różnorodność, jakość i trwałość dostępnych rozwiązań. Chętnie doradzimy popularne style wykończenia, pomożemy dobrać deski, panele czy parkiet spełniające wymagania konkretnego projektu oraz udzielimy cennych rad na temat dbania o drewno, tak by jego piękny wygląd był ozdobą Twojego domu na lata!